BD Preanalitik Sistemler

BD Preanalitik Sistemler,  vakumlu kan alma  tüpleri ve iğneleri ile modern kan alma sistemleri alanında sektörde öncü ve lider durumdadır. Örnek toplama alanına odaklanarak, venöz kan, kapiller kan ve idrar örneği alma, taşıma ve naklinde kullanılmak  üzere kaliteli ve yenilikçi çözümler geliştirir.

Ürünlerimiz hakkında daha fazla bilgi almak ve size özel çözümlerimizden faydalanmak için lütfen bizimle irtibata geçiniz.

 

ÜRÜNLERİMİZ

 

 

BD Vacutainer® Push Button Kan Alma Seti


Untitled-63

 

BD Vacutainer® Push Button Kan Alma Seti, basılabilir buton teknolojisine sahip yenilikçi bir kan alma sistemidir. BD Vacutainer® Push Button Kan Alma Seti, iğne batma vakalarına karşı tek tıkla üstün koruma sunar. Bu ton güvenlik mekanizması sayesinde, bir saniyeden daha az sürede iğne batma yaralanmalara karşı korunmanıza yardımcı olur. Damar içindeki aktivasyon teknolojisi sayesinde, sağlık çalışanının kirli iğneye maruz kalma riskini en aza indirir, hastaya rahatsızlık vermeden damar içinde kolayca aktivasyonunu sağlayarak yüksek riskli ortamlarda kullanım için idealdir.

Kan alan personel, hastanın damarından kan aldığı sırada tek bir hareketle güvenlik mekanizmasını aktive ederek daha kolay ve tamamen güvenli kan alım işlemini gerçekleştirir

 

BD Vacutainer®  KonvansiyonelKan Alma İğneleri


Untitled-64

Bilgisayar dizaynlı iğne ucu geometrisi damar penetrasyonunu kolaylaştırırken, iğnenin tüm yüzeyine yayılmış lubrikant karışım iğnenin kayganlığını sağlayarak girişim esnasındaki acıyı en aza indirir. Flash Back özelliği seçeneğiyle de damar içinde oduğunuzu haber vererek kendinizi güvende hissetmenizi sağlar.

 

 

BD Vacutainer®Safety-Lok™ Kan Alma Setive BD Vacutainer® Eclipse™ Güvenlikli İğne


Untitled-65

BD Vacutainer Safety-Lok™ Kan Alma Seti kolay kullanıma sahip ve güvenliklidir. Güvenlik mekanizması kan alınır alınmaz hemen aktive ediebilir ve böylelikle iğne batma yaralanmalarına karşı koruma sağlar. OSHA’nın tek kullanımlık holder kullanılmasına yönelik düzenlemelerine uyum sağlamada kolaylık için holder’a tutturulmuş seçeneği de mevcuttur.

BD Vacutainer® Eclipse™ Kan Alma İğneleri, kan alma alanında anında koruma sağlar. İğne batma yaralanmalarının %61’inin iğne damardan uzaklaştırıldığı anda birkaç saniye içerisinde gerçekleştiği bir gerçektir. BD Eclipse™ İğneler kan alma alanında, anında tek elle aktivasyon özelliği sayesinde riski minimize eder. Pembe güvenlik kalkanı iğnenin kesik ucunun  damar içinde baktığı yönü tayin etmenize yardımcı olur. Flash özelliği seçeneği ile iğnenin damarda olup olmadığı kolayca anlaşılabilir

 

 

BD Vacutainer® RST™ Hızlı Pıhtılaştırıcı Tüpler


 

Untitled-66BD Vacutainer RST Plus Kan ToplamaTüpü, in vintro diagnostik kullanım amacıyla kimya testleri için serum elde etmek üzere ve nöz kan örneklerini toplamak, ayırmak, taşımak ve işleme koymak için kullanılan tek kullanımlık bir tüptür.

 

 

 

 

 

BD Vacutainer® SST™ II Advance Serum SeparatörTüpleri 


 

BD’nin Jel teknolojisi ile tanışmaya hazır mısınız? Ürün kataloğu ve detaylı bilgi almak için lütfen bizimle irtibata geçiniz.

 

BD Vacutainer® Serum Tüpleri 


 

BD Vacutainer® Plus Serum Tüpleri / CAT Tüpleri pıhtılaşmayı hızlandırmak için silikon ve mikronize silica parçacıkları ile kaplıdır. İç yüzeyin üzerindeki beyaz filmdeki parçacıklar, tüpler ters çevrilerek karıştırıldığında pıhtılaşmayı etkinleştirir. Çoğu serum tüplerinin duvarlarındaki silikon kaplama kırmızı hücrelerin tüp duvarlarına yapışmasını azaltır.

 

BD Vacutainer® Plazma Separatör Tüpleri ve BD Vacutainer® PlazmaTüpleri (Heparin)


Untitled-67

Klinik çalışma alanı geliştikçe daha yüksek performanslı ve daha hassas ölçüm yapan analitik cihazlara duyulan ihtiyaç da artıyor.

Laboratuvarın değişen ihtiyaçlarına cevap verebilmek için BD yeni bir jel formulasyonu ile BD Vacutainer® PST™ II’yi üretti. Plazma saflığını artırırken, analitstabilitesini uzatır ve jel bariyeri bütünlüğünü garanti ederek laboratuvar etkinliğini arttırır. Jelsiz plazma tüpü seçeneği ile her ihtiyaca yönelik geniş ürün yelpazasi ile klinik çalışmalarınızda  BD her zaman yanınızda.

 

 

BD Vacutainer® EDTA Tüpleri ve BD Vacutainer® CrossmatchTüpleri


Untitled-68

 

BD Vacutainer® EDTA Tüpleri; K2EDTA ve K3EDTA seçenekleri ile Hematoloji uygulamalarınızda ve EDTA’lı tüpe ihtiyaç duyduğunuz tüm analizlerinizde, doğru kan katkı maddesi oranını sağlayacak şekilde ayarlanmış vakumu sayesinde CLSI (Clinical and Laboratory Standards Institute) tavsiyeleri ile örtüşür bir kalite sunar.

 

 

BD Vacutainer® SitratlıTüpler, BD Vacutainer® CTAD Tüpler ve BDVacutainer® ESR Tüpleri


 

 BD Vacutainer® SitratlıTüpler,  çift cidarlı tüp teknolojisi ile uçucu sitrat katkı maddesini tüp içerisinde tutarak doğru kan katkı maddesi oranının tüp ömrü boyunca teminini garanti eder. Minimum dolum çizgisi ile hassas koagulasyon testleriniz için daima doğru hacimde kan aldığınızdan emin olmanız için güvenilir bir rehberlik sağlar. Şimdi %3.2 ve %3.8 Sitrat konsantrasyon seçenekleri ile.

 

BD Vacutainer® CTAD Tüpleri ile heparin terapisialan hastalarda bile hemostaz testlerinizden emin olun. İçerdiği sodium sitrat, teofilin, adenozinvedipridamol karışımı ile in-vitro trombosit aktivasyonunun önüne geçer ve heparin terapisi alan hastalarda bile daha doğru koagülasyon test sonuçları almanızı sağlar.

 

BD Vacutainer® ESR Tüpleri, manuel sedimentason analizleri ya da otomasyona uygun farklı tüp seçenekleri ile Westergren metoduna uygun sedimentasyon analiz sonuçları almanızı garanti eder.

 

 BD Vacutainer® Glukoz ve Özellikli Tüpler


Untitled-69

 •  BD Vacutainer® Glukoz Tüpleri,
 • BD Vacutainer® ACD Tüpleri,
 • BD Vacutainer® EDTA AprotininTüpler,
 • BD Vacutainer® Eser Element Tüpleri,
 • BD Vacutainer® Plus Vakumlu SekonderTüp (EST)

 

 

BD Vacutainer® PPT™ Plazma HazırlamaTüpü, BD Vacutainer® CPT™ Hücre Hazırlama Tüpü ve PAXgene™ Kan RNA Tüpü


Untitled-70

 • BD Vacutainer® PPT™ Plazma Hazırlama Tüpü,
 • BD Vacutainer® CPT™ Hücre Hazırlama Tüpü,
 • PAXgene™ Kan RNA Tüpü,
 • PAXgene™ Kan DNA Tüpü

 

 

 

BD™ Proteomik Analizleri ve Protein Koruyucu Kan Toplama Sistemleri


Untitled-71

 

 • BD™ P100 Plazma Protein Koruyucu Kan Toplama Sistemi,
 • BD™ P700 Plazma GLP-1 Koruyucu Kan Toplama Sistemi
 • BD™ P800 Tüpleri

 

 

BD Microtainer® Kapiler Kan Toplama Sistemleri


Untitled-72

 

BD Microtainer® Kapiler Kan Toplama Sistemleri, kullanım kolaylığı ve kaliteli kapiler kan örneği toplanmasına yardımcı olmak için dizayn edilmişlerdir.

 

 

 

 BD Quikheel™ Lansetlerve BD Microtainer® MAP Otomasyona Uygun Mikrotüp


Untitled-73

 

BD Microtainer® MAP Otomasyona Uygun Mikrotüp, ilk tek parça, otomasyona uygun mikrotüp olarak karşınızda.

Untitled-74

BD Quikheel™ Güvenlikli İnsizyon Cihazı ile yeni doğan topuk insizyonu yaparken kan akışını hızlandırın ve acıyı azaltın.

 

BD Preset™ ve BD A-Line™ Arteriyel Kan Gazı Enjektörleri


Untitled-75

 

 BD arteriyel kan gazı analizlerinizde preanalitik varyasyonu minimize etmek, işlem ve taşıma kolaylığı sağlamak için geniş bir ürün yelpazesi sunuyor.

 

 

 

BD Taşıma Kapları ve Aksesuarları


Untitled-76

BD, preanalitik evrede oluşabilecek hataları en aza indirmek amacıyla laboratuvar testlerinde kullanılacak biyolojik örneklerin doğru ve güvenli taşınması ve nakliyesi için geliştirdiği taşıma kapları ve aksesuarları çözümleri sunmaktadır.

 

 

BD Vacutainer® İdrar Toplama Sistemleri


Untitled-77

 

BD Vacutainer® İdrar Toplama Sistemi ürünleri, potansiyel tehlikeli örnekler ile teması azaltarak sağlık çalışanları için kapalı bir sistem sunar.

 

Çözümlerimiz, sağlık çalışanlarının enfeksiyonlara karşı güvenliğini sağlarken, laboratuvar testlerinin güvenilir ve doğru sonuçlar vermesine yardım edecek şekilde tasarlanmıştır.

 

Ürünlerimiz hakkında daha fazla bilgi almak ve size özel çözümlerimizden faydalanmak için lütfen bizimle irtibata geçiniz.